Військових і чиновників пересадять” на вітчизняний мессенджер

размещено в: Новости | 0
Військових і чиновників пересадять” на вітчизняний мессенджер
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Мінекономрозвитку Росії пропонує законодавчо заборонити чиновникам і військовим робочу листування через мобільні додатки іноземних розробників. За інформацією газети “Комерсант”, обмеження можуть торкнутися електронну пошту Gmail від Google, а також месенджери WhatsApp, Viber, Skype і Telegram.

Мінекономрозвитку вже направило доповідь з пропозиціями щодо пріоритету закупівель російського програмного забезпечення і устаткування президенту Росії Володимиру Путіну. При цьому одні тільки месенджери — програми для обміну повідомленнями — можуть втратити понад 2,5 мільйона користувачів.

Представник Мінекономрозвитку Олена Лашкина підтвердила газеті, що для службових цілей планується використання лише російських месенджерів, і що ця позиція узгоджена з Мінкомзв’язку, Мінпромторгом і Інститутом розвитку інтернету.

Мінекономрозвитку також пропонує розширити діючий з 1 січня 2016 року заборону на закупівлю іноземного програмного забезпечення для держорганів. Пропонується поширити заборону не тільки на пряме придбання, але і на оренду, закупівлю робіт і послуг по створенню та обслуговуванню інформаційних систем. Ці заходи планується поширити не тільки на держоргани, але і на компанії з державною участю і держмонополії. Аналогічні обмеження пропонується ввести і на закупівлю обладнання при наявності вітчизняних аналогів.

“Всі люди, які працюють на державу, повинні розуміти, що витік інформації в ході використання іноземного ЗА несе загрозу їх кар’єрі. При цьому важливо підкреслити, що мова йде виключно про інформації для службового користування — в особистих цілях вони можуть продовжувати використовувати будь-софт”, — прокоментував ситуацію голова комітету Держдуми з інформаційної політики Леонід Левін.

Один зі співрозмовників “Комерсанта” серед держслужбовців зазначає, що питання використання іноземного ЗА для робочого листування постало особливо гостро після численних витоків конфіденційної інформації, організованих хакерської угрупованням “Шалтай-Болтай”. В адміністрації президента вже потурбувалися про створення захищеного месенджера для держорганів, який повинен стати альтернативою Telegram, WhatsApp і Viber. В кінці квітня за підсумками наради у радника президента Германа Клименко концепцію месенджера для держорганів було запропоновано розробити Mail.ru Group та Інституту розвитку інтернету.

Оставить ответ