“ВКонтакте” допомогла випустити конкурента фотопрограми Prisma

размещено в: Новости | 0
“ВКонтакте” допомогла випустити конкурента фотопрограми Prisma
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Команда незалежних розробників при підтримці соціальної мережі “ВКонтакте” випустила новий мобільний додаток, яке обробляє фотографії з допомогою нейромереж і штучного інтелекту, роблячи їх схожими на справжні картини. Новинка — Vinci — вже доступна для завантаження з App Store і Google Play.

Нова програма робить те ж, що конкуренти: Prisma і Mlvch (“Малевич”). Vinci накладає на зображення арт-фільтри, роблячи його схожим на полотно відомого художника. За аналіз, обробку та відображення фотографій відповідають глибокі нейронні мережі, що вимагають великих обчислювальних ресурсів. Всю необхідну для проекту інфраструктуру надала “ВКонтакте”.

“Прототип проекту був представлений під час внутрішнього хакатона ВКонтакте. Ідея здалася цікавою, успіх Prisma підтвердив затребуваність подібних додатків, тому команда продовжила роботу над проектом вже в розширеному складі”, — сказав операційний директор “ВКонтакте” Андрій Рогозів.

Читайте також: Російське додаток на льоту стилізує фото під шедеври мистецтва

Зараз в Vinci доступно більше 10 фотоефектів: “Масло”, “Готика”, “Містик”, “Крим” і т. д. Нові фільтри будуть додаватися автоматично. Поки програма запущена в тестовому режимі. Якщо експеримент визнають вдалим, інструменти для стилізації фотографій можуть з’явитися і в мобільних додатках “ВКонтакте”.

Програми для комп’ютерної обробки фото почали з’являтися на хвилі успіху Prisma, яка стилізує рядовий знімок під картину Едварда Мунка, Марка Шагала чи Пабло Пікассо, або перемальовує його в стилі графіті, мозаїчного вітража або олівцевого начерку. 11 червня ця програма вийшла на iOS, 25 липня — на Android. У російську команду, яка розробила Prisma, вклалася Mail.Ru Group (власник “ВКонтакте”).

На початку червня на Android-пристроях вийшла програма Mlvch (“Малевич”), яка також задіє технології штучного інтелекту для художньої обробки фото.

Джерело: Vinci (iTunes, Google Play)

Оставить ответ