Хакери довели: для злому iPhone достатньо знати номер

размещено в: Новости | 0
Хакери довели: для злому iPhone достатньо знати номер
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Німецькі хакери виявили нову “дірку” в мобільних мережах, яка дозволяє зловмисникам прослуховувати дзвінки, читати СМС і відстежувати місце розташування, знаючи лише телефонний номер жертви. Як виявилося, “прослушці” схильна будь-яка модель телефону — у тому числі iPhone і Android-смартфони.

Уразливість продемонстрував експерт в області інформаційної безпеки Карстен Нол під час передачі 60 Minutes на американському телеканалі CBS News. В ефір також запросили конгресмена від Каліфорнії Теда Лью, який виступив в ролі жертви. Щоб уникнути фальсифікацій, політику вручили абсолютно новий “айфон”, а хакеру повідомили лише його номер.

Жодного разу не доторкнувшись до смартфону Apple, Нол зумів записати всі прийшли на нього дзвінки і текстові повідомлення. Більше того, незважаючи на вимкнений GPS, хакер зміг вирахувати місцезнаходження Ллю, скориставшись методом тріангуляції стільникових вишок.

За словами Нола, уразливості не винні виробники мобільних пристроїв, а пролом в сигнальних протоколах Signaling System Seven (SS7), які використовуються для налаштування більшості телефонних станцій по всьому світу. “Телефонні компанії використовують SS7 для обміну платіжною інформацією. Мільярди дзвінків і СМС подорожують по цим артеріях щодня. Ця мережа використовується для роумінгу”, — пояснив він.

Нол підкреслив, вразливість в SS7 добре відома в певних колах, і є вагома причина, чому вона досі не була виправлена. “Можливість перехоплювати стільникові дзвінки через мережу SS7 — це не секрет серед розвідслужб по всьому світу, включаючи наші, і навряд чи вони дуже хочуть заткнути цю дірку”, — сказав експерт.

Політик відповів, що був вражений знахідкою експертів. “У минулому році на мій мобільний зателефонував президент Сполучених Штатів. І ми обговорили деякі питання. Так що якщо б нас слухали хакери, вони були б в курсі цієї розмови (і телефонного номера президента). І це викликає дуже велику тривогу”, — сказав конгресмен.

Джерело: 9to5mac

Оставить ответ