Як вибрати монітор: 4 важливі параметри

размещено в: Новости | 0
Як вибрати монітор: 4 важливі параметри
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Вибираючи монітор для ПК, люди часто керуються лише одним параметром – брендом. Це неправильний підхід, куди важливіше характеристики пристрою.

Але не кожен користувач в них розбирається. Ще менше тих, хто знає, на що звертати увагу в першу чергу.

Ця стаття підкаже, як на основі п’яти параметрів вибрати монітор для домашнього або офісного використання, відеоігор і роботи з графікою.

4 характеристики, які допоможуть зробити вибір:

  • тип матриці;
  • час відгуку;
  • розмір екрану;
  • формат.

Критерії вибору домашнього та офісного монітора

Додому або на роботу вибирають недорогі пристрої, які підходять для серфінгу в мережі, перегляду відео і роботи з офісними програмами. Такі екрани оснащені матрицями TN і TN+Film. Вони мають середню перенесення кольорів і чіткість зображення.

Монітор з TN матрицею дешевше, кут огляду у нього вузький, тому його краще застосовувати в офісі. Монітори з широким кутом огляду оснащуються матрицею TN+Film.

Швидкість відновлення зображення для домашніх і офісних екранів не критична. Досить 8 мс, щоб картинка при динамічних сценах не смазывалась.

Що стосується розміру екрана, то для комфортної роботи вистачить 19 дюймів, для домашнього використання – від 20-24 дюйма. Також має значення співвідношення сторін дисплея: для офісу підійде 4:3 або 4:5; для домашнього ПК краще широкоформатний монітор 16:10.

Як вибрати монітор для відеоігор

В іграх важливо все бачити і швидко реагувати на ситуацію, тому монітор повинен бути заточений під ці вимоги. Ігровий дисплей – обов’язково широкоформатний 16:10 або навіть 21:9, і діагоналлю від 24 дюймів.

Вибирайте монітор з найменшим часом відгуку – від 4 мс і нижче. Матриці TN+Film з частотою 144 Гц для цих цілей цілком вистачить. Якщо хочете більш «соковиту» картинку при збереженні високої швидкості відгуку, придивіться до екранів з матрицею типу VA.

На майбутнє: все сильніше набирають обертів 3D-ігри, тому краще вибирати дисплей з підтримкою цього формату.

Монітор для роботи з графікою

Тим, хто займається відеомонтажем і обробкою фотографій, важливі чіткість зображення і висока кольору. Крім того, необхідна можливість порівнювати результати, відкриваючи безліч окремих вікон.

Для комфортної роботи з графікою потрібен широкоформатний дисплей 21:9 діагоналлю 27 дюймів. Гарну передачу кольору, чіткість зображення, широкий кут огляду, забезпечить матриця IPS або PLS. Час відгуку в них нижче, ніж у TN, але в даному випадку достатньо 6 мс.

Важливий нюанс: більш яскраве і контрастне зображення у дисплеїв з глянцевим покриттям. Однак пам’ятайте: вони блікують. Тому працювати з ними краще в затемненому приміщенні.

Висновок

Тип матриці, час відгуку, розмір екрану і формат – ці характеристики 4 допоможуть вибрати монітор з огляду на мету використання. Але не варто забувати про інші параметри: можливість регулювання, інтерфейс, дозвіл екрану, наявність необхідних роз’ємів. На цьому все, сподіваємося, стаття допомогла вам зробити вибір.

Оставить ответ