Японія і Європа створять єдині правила для машин-безпілотників

размещено в: Новости | 0
Японія і Європа створять єдині правила для машин-безпілотників
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Країни Євросоюзу спільно з Японією вирішили створити загальний звід правил для використання безпілотних автомобілів. Новий документ визначить відповідальність у разі ДТП з такими машинами та порядок видачі ліцензій на управління ними. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на японське видання Nikkei.

В даний час займається підготовкою документа ООН, також в обговоренні беруть участь представники Південної Кореї. Вступити в силу нові правила використання безпілотних автомобілів можуть вже в 2018 році. На відміну від країн Євросоюзу і Японії, які вирішили об’єднатися для розробки єдиних правил, в США вважали за краще розробляти свої власні.

Згідно Женевської конвенції про дорожній рух, за кермом автомобіля все одно буде зобов’язаний знаходиться водій, а його стан за новими правилами буде визначатися датчиками.

Читайте також: Чому людям потрібно заборонити сідати за кермо

Передбачається, що застосування безпілотних автомобілів на дорогах знизить смертність в результаті ДТП, так як, згідно з деякими дослідженнями, до 90% їх відбувається через людський фактор. Деякі навіть не виключають, що підсумком поширення безпілотних автомобілів стане повсюдну заборону на самостійне водіння. Всього на дорогах щороку, за даними ВООЗ на 2013-й, гине понад 1,25 млн людей – як пішоходів, так і водіїв (в Росії – 27 000). Очікується, чтомассовое виробництво повністю автономних автомобілів стартує до 2020-го року.

Джерело: ТАСС

Оставить ответ