ЄС звинуватив Google в порушенні антимонопольного законодавства

размещено в: Новости | 0
ЄС звинуватив Google в порушенні антимонопольного законодавства
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Влада Євросоюзу офіційно пред’явили компанії Google, що входить в холдинг Alphabet, звинувачення в порушенні антимонопольного законодавства. Як заявили регулятори, Google зловживала своїм домінуючим становищем ринку мобільних операціонок” для просування власних сервісів.

Зокрема, антимонопольні органи ЄС з’ясували, що Google Search — це “встановлений і включений за замовчуванням, або ексклюзивний пошуковий сервіс на більшості Android-пристроїв, проданих у Європі”. “Наше попереднє думка полягає в тому, що Google зловживала своїм домінуючим становищем”, — сказала єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер.

Практика Google по ліцензуванню така, що “виробники планшетів і смартфонів не вільні вибирати, які пошукові системи і браузери встановлювати на свою продукцію, — додала Вестагер, — Це стримує конкуренцію з боку постачальників браузерів і пошукових послуг”.

До теперішнього часу ЄС пред’явив Google три окремих звинувачення, що стосуються інтернет-реклами, збору новинних заміток, подорожей та онлайн-карт. У випадку, якщо компанію визнають винною, її можуть оштрафувати на 10% від річної виручки (близько $14 мільярдів) по кожному з них. Крім того, регулятори продовжують вивчати “дуже великі обсяги даних”, надані Google, тому пізніше компанії можуть бути пред’явлені нові звинувачення.

В пошуковику від співпраці з європейськими антимонопольниками не відмовляються і збираються довести, що Android, навпаки, стимулює конкуренцію і надає споживачам більшу свободу вибору. “Android допоміг розвинути чудову і, що важливо, стійку екосистему, в основі якої ПЗ з відкритим кодом та інноваційність. Ми будемо раді співпрацювати з Європейською комісією і продемонструвати, що Android стимулює конкуренцію і дає широкі можливості користувачам”, – заявив Кент Волкер, старший віце-президент і головний юрисконсульт Google.

Рішення ЄС може завдати дуже серйозного удару по бізнесу найбільшого світового пошуковика. За оцінкою eMarketer, в 2016 році більше половини чистого доходу компанії (приблизно $43 мільярда) припадатиме на виручку від мобільної реклами. У Google є 12 тижнів, щоб оскаржити кожне обвинувачення у Європейському суді, а також домовитися про врегулювання справи.

Джерело: The Verge

Оставить ответ