Жертви “помилки 53″ хочуть засудити Apple

размещено в: Новости | 0
Жертви “помилки 53″ хочуть засудити Apple
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

У США власники iPhone, які зіткнулися з “помилкою 53″ (Error 53), в результаті якої їх пристрій перетворилося в неживий “цегла”, готуються до подачі колективного позову проти компанії Apple. Як повідомляє The Guardian, юридична фірма PCVA просить зв’язатися з нею постраждалих користувачів, яких торкнулася ця помилка, і приєднатися заявці.

Про помилку 53″ стали широко говорити після релізу оновлення операційної системи iOS 9. Вона почала виникати у скачали апдейт користувачів, які раніше провели заміну розбитого екрана або сканер відбитків пальців Touch ID в неофіційній майстерні. В результаті після установки iOS 9 користувачі отримували непрацездатний смартфон з “помилкою 53″, яку неможливо усунути.

При цьому проблема не торкнулася тих, хто змінював екрани або кнопку “Додому” в офіційному сервісному центрі, де такий ремонт коштує набагато дорожче. Як з’ясувалося, “помилка 53″ була введена за ініціативою самої Apple в цілях безпеки. Так, якщо нова версія iOS виявить підміну датчика, отвязанного від системи, iPhone повністю заблокується, щоб не допустити можливої крадіжки конфіденційної інформації. Користувачам, у яких виникла ця помилка, компанія рекомендує звертатися в службу підтримки.

В юридичній компанії PCVA вважають, що Apple порушує закон про захист прав споживачів, блокуючи “айфони” користувачів, отремонтировавших пристрою в неофіційних сервісних центрах. Так само вважають у Великобританії: на думку адвоката Річарда Колбі, i-компанія може бути винна у заподіянні протизаконного шкоди, оскільки вона нав’язує власні послуги, які коштують дорожче, ніж в неавторизованих майстерень.

Джерело: The Guardian

Оставить ответ