Зібрані за “законом Ярий” дані можуть розмістити на державних серверах

размещено в: Новости | 0
Зібрані за “законом Ярий” дані можуть розмістити на державних серверах
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Для зберігання даних про дзвінки і переданого трафіку росіян, які операторів зобов’язує до півроку зберігати нещодавно прийнятий “антитерористичний” закон, можуть вибрати державні сервери. Цього не виключили в Мінкомзв’язку.

“Я не виключаю, що можуть бути запропоновані й такі моделі, але, для того щоб авторитетно можна було такі заяви робити, потрібно все-таки пройти весь етап обговорення і з телекомунікаційною індустрією, і з правоохоронними органами, в інтересах яких все це робиться”, – заявив міністр зв’язку Микола Нікіфоров в інтерв’ю ТАСС.

Нагадаємо, розроблені депутатом Держдуми Іриною Яровою і сенатором Віктором Озеровым поправки, прийняті цим літом парламентом і підписані президентом, зобов’язують операторів до півроку зберігати записи розмов своїх клієнтів, а також передані файли, повідомлення, відеодзвінки і т. п. На створення відповідної інфраструктури компаніям дали час до 1 липня 2018-го.

Багато операторів зв’язку висловлювали побоювання, що пов’язані з реалізацією вимог закону витрати виявляться для них непомірними і зроблять неминучим різке зростання тарифів. Представники МТС і “Мегафону” заявили в інтерв’ю “Ведомостям”, що ідею перекласти зберігання даних на держструктури підтримують.

Плюсів кілька: по-перше, єдиний центр зберігання всіх даних під контролем держави допоможе краще гарантувати їх безпеку, усунути можливість зловживань з боку співробітників компаній-операторів. По-друге, це полегшить правоохоронним органам аналіз зібраної інформації. Нарешті, дані можна буде зберігати в єдиному форматі. Такий підхід дозволить уникнути надлишкового фінансового навантаження на операторів.

На думку гендиректора компанії “Нові” хмарні технології” Дмитра Комісарова та аналітика ГК “Фінам” Тимура Нігматулліна, проектування і створення гігантської системи зберігання даних можуть доручити “Ростелекому”. Компанія займає близько 15% російського ринку дата-центрів і в змозі збільшити цей показник. Джерело в “Ростелекоме”, втім, сказав “Ведомостям”, що існуючої інфраструктури для зберігання всіх даних по “закону Ярий” буде недостатньо, доведеться будувати нові дата-центри.

Джерело: “Відомості”

Оставить ответ