ЗМІ: чиновники хочуть поставити месенджери під контроль

размещено в: Новости | 0
ЗМІ: чиновники хочуть поставити месенджери під контроль
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

У Росії хочуть встановити контроль над месенджера. Копія відповідного законопроекту опинилася в розпорядженні газети “Ведомости”. Автори пропонують внести поправки в закони «Про інформацію» та «Про зв’язок», з новим поняттям: “інформаційно-комунікаційні сервіси”—«послуги передачі текстових, голосових і графічних повідомлень, технологічно нерозривно пов’язаних з послугами зв’язку, що надаються третіми особами на мережах передачі даних операторів зв’язку».

У законопроекті пропонується зобов’язати розробників месенджерів працювати в Росії тільки за договором з операторами зв’язку і повідомляти про свою роботу Роскомнагляд. За порушення закону передбачається блокування трафіку сервісу. Як повідомили співробітники кількох інтернет-компаній газеті “Ведомости”, “теоретично під дію закону можуть потрапити і соціальні мережі.”

З тексту законопроекту випливає, що месенджери повинні ідентифікувати користувачів і обмежувати небажані розсилки масових повідомлень і інформації, що розповсюджується з порушенням закону.

На думку співрозмовників видання, автором законопроекту є Роскомнадзор, а натхненником, можливо, виступила Адміністрація президента. Зараз документ обговорюється в робочій групі, в яку входять чиновники і представники операторів.

Джерело: “Відомості”

Оставить ответ