Знайдено найпростіший спосіб перетворити iPhone в “цегла”

размещено в: Новости | 0
Знайдено найпростіший спосіб перетворити iPhone в “цегла”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Apple останнім часом все частіше критикують за зниження якості системного ПЗ – iOS з кожною новою версією з’являються дрібні і не дуже баги, на усунення яких у компанії йде більше часу, ніж хотілося б користувачам. Напередодні стало відомо про ще однієї великої недоробці, що дозволяє з мінімальними зусиллями повністю позбавити iPhone працездатності.

Як випадково з’ясували користувачі, якщо на iPhone, iPad або iPod touch встановити дату на 1 січня 1970 року і перезавантажити гаджет, він перетвориться в даремний “цегла”, здатний лише після включення до нескінченності відображати “яблучко”. Причому виправити становище з допомогою перекладу пристрою в режим ручного оновлення прошивки (DFU) через iTunes не можна – відновлення відбувається, але апарат залишається “цеглою”.

Читайте також: Жертви “помилки 53″ хочуть засудити Apple

Як з’ясувалося, виявлена помилка зачіпає iPhone 5 і більш нові смартфони Apple, iPad Air і Air 2, iPad MIni 2, 3 і 4, а також iPod touch 6-го покоління. Більш старі iOS-гаджети, оснащені 32-бітними процесорами, помилково не схильні. А ось версія операційки значення не має – не виключено, що баг криється на більш низькому рівні, наприклад, в процесорі.

Процес перетворення iPhone у “цегла” задокументували на відео

Можливо, також, що він “успадкований” iOS від далеких предків операційки – UNIX-систем. Справа в тому, що 1 січня 1970 року – це “нульовий” час в UNIX. Не виключено, що (враховуючи часові пояси) система при виставленні 1 січня 1970 року в якості системної дати може стикатися з “негативним” часом, що і викликає непереборний збій.

Настійно не рекомендуємо вам перевіряти свій iOS-пристрій на наявність цього бага, принаймні, до тих пір, поки Apple не повідомить про можливі шляхи його усунення. Щоб трюк не використовували проти вас недоброзичливці, встановіть пароль на розблокування апарату (або додайте Touch ID) і не повідомляйте його нікому.

Джерело: 9to5mac.com

Оставить ответ